Baimės būsena. Michael Crichton

Knyga apie ekoterorizmą ir “atsakomybę” už pasaulio ateitį. Kur riba tarp kilnių idėjų ir paprasto teroro, pateisinančio bet kokias priemones vardan gražaus, bet utopinio tikslo. Michael Crichton savo knygoje suabejoja globalaus atšilimo idėja ir stipriai kritikuoja greitą ir neišvengiamą pasaulio pabaigos scenarijų.

Apie modernias baimes

Autorius klausia kodėl gyvendami geriausius žmonijos laikus, taip stipriai juos niekiname, lengvai pasiduodami pirmykštėms baimėms.

“Ar kada nors jums šovė į galvą, kokia stulbinanti yra vakarų visuomenės kultūra? Industrinės valstybės užtikrina savo gyventojams su niekuo nesulyginamą saugumą, sveikatos apsaugą, patogumus. Vidutinė gyvenimo trukmė per pastarąjį šimtmetį išaugo penkiasdešimt procentų. Tačiau šiuolaikiniai žmonės gyvena apgailėtinoje baimėje. Bijo nepažįstamų, ligų, nusikaltimų, aplinkos. Jie bijo namų kuriuose gyvena, maisto, kurį  valgo, technologijų, kurios supa. Jie savotiškai paklaikę netgi nuo nematomų dalykų: bakterijų, chemikalų, priemaišų, teršalų. Žmonės baikštūs, nervingi, sutrikę ir nusivylę. Ir kas dar nuostabiau, jie įsitikinę, kad visos planetos aplinka yra sudarkyta. Nepaprasta! Kaip ir tikėjime kerais, sukurta ypatinga iliuzija – viduramžių verta pasaulinė fantazija. Viskas ritasi velniop, todėl privalome gyventi baimėje. Neįtikėtina.”

Apie ketinimus

“- Jos ketinimai geri, – pasakė.
– Tik informacijos trūksta, – atsakė Kerneris – Tiesiausias kelias į katastrofą.”

Kodėl svarbu nebijoti keisti savo nuomonės

“Labai gerbiu žmones, kurie pakeičia savo požiūrį gavę naujos informacijos, nei tuos, kurie trisdešimt metų laikosi įsikibę savo pažiūrų. Pasaulis keičiasi. Ideologija ir fanatai – ne.”

Saulius Garbenčius
Latest posts by Saulius Garbenčius (see all)