kodėl negalime atleisti savo meilei
James Tissot. Mergina valtyje.

Kai įsimylime – ji nuostabiausia, žaviausia, gražiausia, ji ypatinga, nežemiška. Ji tobula.
Nuostabus jausmas. Bet, greičiausiai mūsų meilė, tik mums atrodo tokia nežemiška ir stebuklinga.

Juk aplinkiniai: draugai, šeimos nariai, bendradarbiai, paprasti žmonės gatvėje nepastebi jūsų meilėje nieko stebuklingo. Visam pasauliui ji tik paprasta moteris ar mergina (moterims vaikinas ar vyras😊).

Aistroms nurimus mūsų nuomonė pasikeičia. Sumažėja rožinės spalvos, kažkur dingsta visi stebuklai ir nežemiški bruožai. Pradedame matyti savo mylimąją tokią, kokią visada matė aplinkiniai, kokia ji visada ir buvo.

Rožinio periodo pabaiga

Taip prasideda didžiausios mūsų bėdos. Aistringo įsimylėjimo metu, mes šventai tikėjome tuo mylimosios paveikslu, kurį sau susikūrėme. Mes norėjome, kad ji tokia būtų, mes „matėme“ ją tokią. Aplinkiniai sakė „tai praeis, tai nėra tikra“, bet mes netikėjome. Manėme jie pavydi, todėl kalba tokias nesąmones.

Kai aistra išblėso ir pačių susikurtas ryškiaspalvis mylimosios paveikslas išbluko. Viskas tapo pilka, nuobodu, per daug žemiška ir kasdieniška.

Kodėl sunku susitaikyti su pokyčiais?

Didžiausia klaida kurią darome – iškarto kaltiname savo mylimąją.  Matome, kaip ji pasikeitė, tapo kitokia. O, juk anksčiau ji tokia nebuvo, kodėl ji pasikeitė, kodėl viskas baigėsi, kodėl ji nesistengia?

Mes atsisakome pripažinti, kad mylimoji nepasikeitė, ji netapo blogesnė. Pasikeitė tik mūsų požiūris. Patys susikūrėme nežemišką mylimosios paveikslą ir patys negalime sau atleisti už šią klaidą.

Aistringas įsimylėjimas sukuria nuostabius mylimųjų portretus. Mylimuosiuose matome, tai ką norime matyti. Mylime, tai ką norime mylėti. Aistringai įsimylėję, atsisakome realybės. Nenorime pripažinti, kad mylimieji yra paprasti žmonės, jie nėra likimo mums dovanoti. Tai normalūs, paprasti žmonės. Ir tik mes juos paverčiame pusdieviais.

Kodėl sunku atleisti?

Pasibaigus įsimylėjimui, negalime atleisti ne sau, o savo mylimiesiems. Negalime jiems atleisti už tai, kad mūsų iliuzija buvo klaidinga. Kaltiname juos, bet ne save.

Didžiausias meilės išbandymas ir vėl pamilti savo mylimąją. Pamilti tikrąją, žemišką, su visais trūkumais.

Įsimylėti lengva. Patikėti rožinėmis svajonėmis paprasta. Mylėti idealią mylimąją smagu. Sunkiau susitaikyti su realybe.

Sunku pamilti ją tokią, kokia ji yra. Be visų rožinių spalvų, aistrų ir likimo dovanų.

Mylėti trumpai ir aistringai lengva. Mylėti po truputi, kiekvieną dieną, didžiulis iššūkis, bet tik išrinktieji sugeba jį priimti.

Latest posts by Saulius Garbenčius (see all)